بیماران خارجی با یک سوم هزینه در ایران درمان می شوند

تهران- ایرنا- یک متخصص رادیو انکولوژی گفت: درمان سرطان با استفاده از تکنیک‌های مدرن در اروپا و آمریکا هزینه ۳۰ تا ۴۰ هزار دلاری دارد و این در حالی است که ما توانسته‌ایم با یک سوم این هزینه در ایران، بیماران خارجی را برای درمان به کشورمان جذب کنیم.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سید هادی مولانا روز شنبه در نشست خبری درمان‌های سرطان که در حاشیه چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزاری شد، افزود: استفاده از تکنیک‌های مدرن درمان سرطان در ایران، علاوه بر اینکه از خروج بیماران به خارج از کشور جلوگیری کرده، باعث ارزآوری نیز شده است.

وی بیان کرد: هزینه این روش‌های درمانی در ایران به طور میانگین بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است، اما بیمه‌ها در کشور خیلی از درمان‌های جدید حمایت نمی‌کنند.

تکنیک‌های جدید برای درمان سرطان‌ها

مستانه صانعی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این نشست خبری گفت: درمان‌های سرطان شامل جراحی، شیمی درمانی، پرتودرمانی، رادیوتراپی، هورمون درمانی، ژن درمانی و غیره است. تکنیک‌های جدید برای درمان سرطان‌ها در ایران نیز همزمان با دنیا انجام می‌شود. استفاده از این روش‌ها برای درمان سرطان پروستات و مثانه باعث شده تا عوارض جراحی‌های سنگین کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: البته در تکنیک‌های جدید ممکن است همزمان از هورمون تراپی و شیمی درمانی نیز استفاده شود. استفاده از تکنیک‌های جدید درمان سرطان باعث می‌شود بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان تحت کنترل قرار گیرند.

این متخصص رادیوانکولوژی بیان کرد: در حوزه درمان رادیوتراپی اکنون از روش‌های سه بعدی استفاده می‌کنیم و می‌توان ادعا کرد که در خصوص درمان پرتودرمانی و رادیوتراپی در حد کشورهای پیشرفته دنیا هستیم.

تاثیر تحریم‌ها بر تامین تجهیزات پزشکی

صانعی درباره تحریم‌های ظالمانه که منجر به بروز مشکلاتی در زمینه تامین تجهیزات پزشکی در کشور شده است، اظهار داشت: با تلاش همکاران توانسته‌ایم دستگاه‌های مورد نیاز را وارد کشور کرده و امکان استفاده از روش‌های مدرن و تکنیک‌های جدید درمان سرطان در کشورمان را فراهم کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: استفاده از تکنیک‌های جدید، باعث شده تا بیماران از رفتن به خارج از کشور بی نیاز شده و این درمان‌ها را در ایران انجام دهند. همچنین توانسته‌ایم در جذب بیماران خارجی از کشورهای همسایه و منطقه شرایط لازم را فراهم کنیم.

عدم تشخیص به موقع، یکی از مشکلات درمان سرطان‌ها

حمیدرضا دهقان، متخصص رادیوتراپی انکولوژی نیز در این نشست خبری بیان کرد: یکی از مشکلات در مسیر درمان سرطان‌ها، عدم تشخیص زودرس بیماری است. البته ما این ادعا را داریم که در زمینه درمان سرطان با رادیوتراپی، همگام با دنیا گام برمی‌داریم.

وی اظهار داشت: در استفاده از تکنیک‌های جدید درمان سرطان‌ها از دنیا عقب نیستیم. استفاده از رادیوتراپی در کشور ما در حد کشورهای پیشرفته جهان است، به طوری که تعداد قابل توجهی از بیماران کشورهای همسایه و منطقه برای درمان سرطان با روش‌های نوین رادیوتراپی به ایران می‌آیند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *