فواید نوشیدن آب،خوردن آب کافی در هر روز برای سلامتی شما مهم است. نوشیدن آب می تواند از کم آبی بدن جلوگیری کند، وضعیتی که می تواند باعث تفکر نامشخص، تغییر خلق و خو، گرم شدن بیش از حد بدن و ایجاد یبوست و سنگ کلیه شود. آب کالری ندارد، بنابراین

از فواید نوشیدن آب، می‌تواند به مدیریت وزن بدن و کاهش کالری دریافتی در صورت جایگزینی نوشیدنی‌های حاوی کالری مانند چای شیرین یا نوشابه معمولی کمک کند.

آب به بدن شما کمک می کند دمای معمولی را حفظ می کنداز نخاع و سایر بافت های حساس خود محافظت می کنداز طریق ادرار، تعریق و حرکات روده از شر مواد زائد خلاص میشوید.

بدن شما به آب بیشتری نیاز دارد

زمانی که: در آب و هوای گرم.

فعالیت بدنی

تب

داشتن اسهال یا استفراغ

همه افراد باید هر روز از آب غذاها و نوشیدنی ها استفاده کنند.

اگرچه هیچ توصیه‌ای برای میزان مصرف آب معمولی در روز وجود ندارد، اما توصیه‌هایی وجود دارد که میزان کل آب مصرفی روزانه باید از انواع نوشیدنی‌ها و غذاها تامین شود. کل آب مصرفی روزانه (مایع) به عنوان مقدار آب مصرفی از غذاها، آب آشامیدنی ساده و سایر نوشیدنی ها تعریف می شود.

توصیه های مصرف روزانه آب بر اساس سن، جنس، وضعیت بارداری و وضعیت شیردهی متفاوت است. بیشتر نیاز شما به مایعات از طریق آب و سایر نوشیدنی هایی که می نوشید تامین می شود.

شما می توانید از طریق غذاهایی که می خورید مقداری مایعات دریافت کنید، به خصوص غذاهایی که محتوای آب بالایی دارند، مانند بسیاری از میوه ها و سبزیجات. نوشیدن آب یکی از راه های خوب برای دریافت مایعات است زیرا کالری آن صفر است.یک بطری آب همراه داشته باشید و در طول روز آن را دوباره پر کنید.

نکاتی برای نوشیدن بیشتر آب

تعدادی بطری آب سالم در فریزر را فریز کنید.

در تمام طول روز یکی از آنها را برای آب سرد با خود ببرید.

آب را به جای نوشیدنی های شیرین انتخاب کنید.

هنگام غذا خوردن در بیرون از خانه، آب را انتخاب کنید. در پول خود صرفه جویی می کنید و کالری را کاهش می دهید.

آب را هنگام غذا سرو کنید.

یک تکه لیمو یا لیمو را به آب خود اضافه کنید. این می تواند به بهبود طعم کمک کند.مطمئن شوید که فرزندانتان نیز آب کافی دریافت می کنند.