سرطان

عود سرطان می تواند بسیاری از همان احساساتی را که در اولین تشخیص سرطان در شما احساس می شد، بازگرداند. در اینجا ایده هایی وجود دارد که ممکن است به شما در مقابله با احساسات ناشی از عود سرطان کمک کند.

به یاد داشته باشید که اکنون بیشتر می دانید. دانستن بیشتر در مورد سرطان و گزینه های درمانی می تواند به کاهش اضطراب شما کمک کند. به این فکر کنید که در اولین تشخیص چقدر در مورد سرطان می دانستید. این را با آنچه اکنون می‌دانید مقایسه کنید، از جمله اینکه چه درمان شامل چه عوارضی است و چه عوارض جانبی را باید انتظار داشت.

ممکن است درمان ها بهبود یافته باشد. ممکن است داروهای جدیدتر یا روش های جدیدتری برای درمان سرطان یا مدیریت عوارض جانبی از اولین تشخیص شما وجود داشته باشد. پیشرفت های سریع در درمان سرطان ممکن است فرصت هایی را ایجاد کند که قبلاً در دسترس شما نبوده است.

شما روابط ایجاد کرده اید.

شما از نزدیک با اعضای تیم مراقبت های بهداشتی خود کار کرده اید و راه خود را در بیمارستان یا کلینیک می دانید. این می تواند به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشید. قبلاً آنجا بوده‌اید و می‌دانید چه انتظاری دارید.

شما قبلا این کار را کرده اید.

بر اساس اولین تجربه خود با سرطان، می دانید که در این مدت چه چیزی برای شما بهتر است. چه به زمان تنهایی نیاز داشته باشید و چه ترجیح می دهید کسی را در نزدیکی خود داشته باشید، می توانید از تجربیات خود برای برنامه ریزی از قبل استفاده کنید. به این واقعیت توجه داشته باشید که بار اول توانستید این کار را انجام دهید.

می توانید به استراتژی هایی که کمک می کنند مراجعه کنید.

مدیتیشن، یوگا، فعالیت بدنی، یادداشت روزانه و یافتن حمایت از دوستان و اعضای خانواده همگی می توانند ابزارهای مقابله ای مفیدی در این دوران باشند.

در صورت نیاز می توانید کمک بیشتری دریافت کنید.

اگر با عود سرطان دست و پنجه نرم می کنید، با پزشک معالج خود در خصوص معرفی مشاور در این زمینه مشورت نمائید .