غربالگری سرطان پستان

غربالگری سرطان پستان

غربالگری سرطان پستان به این معناست که سینه‌های زن را از نظر سرطان قبل از بروز علائم یا نشانه‌های بیماری بررسی کنید. همه زنان باید توسط پزشک خود در مورد بهترین گزینه های غربالگری برای آنها مطلع شوند. وقتی در مورد مزایا و خطرات غربالگری به شما گفته می شود و با پزشک خود تصمیم می گیرید. که آیا غربالگری برای شما مناسب است یا خیر  و اگر چنین است. چه زمانی آن را انجام دهید به این تصمیم گیری آگاهانه و مشترک گفته می شود.

اگرچه غربالگری سرطان پستان نمی تواند از سرطان پستان جلوگیری کند. اما می تواند به تشخیص زودهنگام سرطان پستان کمک کند. زمانی که درمان آن آسان تر باشد.

گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده آمریکا توصیه می کند که زنانی که 50 تا 74 سال سن دارند و در معرض متوسط ​​​​خطر ابتلا به سرطان پستان هستند. هر دو سال یک بار ماموگرافی انجام دهند. بانوان 40 تا 49 ساله باید با پزشک در مورد زمان شروع و هر چند وقت یکبار ماموگرافی صحبت کنند. خانم ها هنگام تصمیم گیری برای شروع ماموگرافی قبل از 50 سالگی باید مزایا و خطرات آزمایش های غربالگری را بسنجید.

تست های غربالگری سرطان پستان

ماموگرافی

ماموگرافی یک عکس رادیوگرافی از پستان است. برای بسیاری از زنان، ماموگرافی بهترین راه برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان است. زمانی که درمان آن آسان‌تر است و قبل از اینکه به اندازه‌ای بزرگ باشد که علائم را احساس کند یا ایجاد کند. انجام منظم ماموگرافی می تواند خطر مرگ ناشی از سرطان پستان را کاهش دهد. در این زمان، ماموگرافی بهترین راه برای یافتن سرطان سینه برای اکثر زنان در سن غربالگری است.

 (MRI)

از آهن ربا و امواج رادیویی برای گرفتن عکس از پستان استفاده می کند.  پستان همراه با ماموگرافی برای غربالگری زنانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند. استفاده می شود. از آنجایی که ام آر آی پستان ممکن است حتی زمانی که سرطان وجود ندارد غیر طبیعی به نظر برسد، برای زنان در معرض خطر متوسط ​​استفاده نمی شود.

معاینه بالینی پستان

معاینه پستان بالینی معاینه ای است که توسط پزشک یا پرستاری انجام می شود که از دستان خود برای احساس توده یا تغییرات دیگر استفاده می کند.