55 درصد سرطان های زنان کشور به اضافه وزن مرتبط است

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 55 درصد سرطان های زنان و 24درصد سرطانهای مردان کشورمان با چاقی و اضافه وزن ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست هفتگی خبری افزود: هر چه میزان اضافه وزن و چاقی بیشتر باشد احتمال سرطان بیشتر است ضمن اینکه نباید فراموش کرد که در زمان حاضر شیوع چاقی و اضافه وزن در کشور بالای 55 درصد است .
حریرچی اظهار داشت: حتی میان جوان های کشور هر چه جامعه جوان دچار چاقی و اضافه وزن شود احتمال ابتلای آنان در همان سنین جوانی به سرطان بیشتر است.
وی در خصوص آمار جهانی هم گفت: در زمان حاضر از 4,9میلیارد افراد بالای 18 سال، 2 میلیارد نفر یا چاق هستند یا اینکه اضافه وزن دارند. همچنین از 40 سال پیش تاکنون اضافه وزن و چاقی سه برابر شده است.
حریرچی اضافه کرد: اگر 40 سال پیش در دنیا این عارضه یک درصد کودکان را مبتلا کرده بود در زمان حاضر 6 درصد دختران و هشت درصد پسران دنیا چاق هستند.

** اضافه وزن و چاقی با 13سرطان شایع ارتباط مستقیم دارد
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: اضافه وزن و چاقی با 13 سرطان شایع ارتباط مستقیم دارد.
وی سرطان های کبد، کیسه صفرا، لوز المعده، مری، ابتدای معده، سرطان سینه خانم ها بعد از یائسگی را از جمله سرطانهایی برشمرد که با اضافه وزن و چاقی ارتباط مستقیم دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *