گجت پوشیدنی برای اطلاع از میزان قرار گرفتن زیر نور خورشید

دو شرکت تولیدکننده محصولات آرایشی و بهداشتی اقدام به ساخت یک محصول فناوری پوشیدنی موسوم به “یو وی سنس”(UV Sense) کرده‌اند که میزان تحت نور آفتاب بودن را رصد می‌کند.

 به نقل از انگجت، همکاری دو شرکت آرایشی و بهداشتی منجر به ابداع یک حسگر پوشیدنی ماوراءبنفش به اندازه کوچکتر از یک ناخن برای نظارت بر میزان زیر نور آفتاب بودن و مراقبت از پوست شده است.

این محصول الکترونیکی فاقد باتری است که روی ناخن نصب می‌شود.

شرکت‌های آرایشی و بهداشتی معمولا جزو شرکت‌هایی نیستند که نامشان در نمایشگاه CES دیده شود، اما یکی از بزرگترین شرکت‌های آرایشی و بهداشتی در این نمایشگاه غرفه دارد.

این شرکت در سال جاری یک دستگاه هوشمند با ابعاد کوچکتر از ناخن معرفی می‌کند که کمتر از دو میلی متر ضخامت دارد.

این حسگر ماوراءبنفش یک حسگر الکترونیکی بدون باتری است که برای نظارت بر میزان تابش نور خورشید بر پوست طراحی شده است و با کمک یک گوشی هوشمند دارای قابلیت NFC به محدود کردن خطر ابتلا به سرطان پوست کمک می‌کند.

“یو وی سنس” یک جهش بزرگ نسبت به مدل قبلی خود است که فقط یک برچسب با مجموعه‌ای از رنگ‌ها و یک بار مصرف بود. این رنگ‌ها بسته به اینکه فرد چه مدت در معرض نور آفتاب قرار می‌گرفت، تغییر رنگ می‌داد.

اما این بار به شکل سنسور طراحی شده است تا بیش از یک بار قابلیت استفاده داشته باشد و داده‌ها را به مدت سه ماه ذخیره می‌کند.

صاحبان این گجت می‌توانند حسگر را به مدت دو هفته بر روی ناخن خود بچسبانند، چرا که ظاهرا ناخن در معرض بیشترین نور آفتاب قرار دارد. سپس باید مجددا آن را با یک پچ چسبی جدید که چندین عدد از آن در جعبه محصول قرار خواهد گرفت، چسباند.

اپلیکیشن “یو وی سنس” با NFC روی هر دو سیستم عامل iOS و اندروید کار می‌کند و برای انتقال اطلاعات باید گوشی خود را روی سنسور قرار دهید.

از اینجا به بعد اپلیکیشن شما را در مورد میزان قرارگیری در معرض نور آفتاب و خطرات حاصل از آن باخبر می‌کند و عادت‌های بهتر نظیر استفاده از لوسیون را به شما توصیه می‌کند.

منبع 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *