درمان سرطان با داروهای مالاریا

سرطان سینه

بازبینی نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد دو داروی ضد مالاریا می‌توانند در درمان سرطان مفید و موثر باشند.

در این مطالعه بیش از ۱۹۰ تحقیق و آزمایش در مورد چگونگی تاثیر دو داروی کلروکین (CQ) و هیدروکسی کلروکین (HCQ) روی سلول‌های سرطانی مورد بازبینی قرار گرفت و نشان داد چگونه داروهای ضد مالاریا حساسیت تومور سرطانی را به شیوه‌های درمانی موجود افزایش می‌دهد.

در حالیکه نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان در سال‌های اخیر در آمریکا کاهش یافته با این حال این بیماری فشار قابل توجهی بر سلامت عمومی در این کشور داشته است. سال گذشته بیش از ۱.۶ میلیون مورد جدید ابتلا به سرطان در این کشور تشخیص داده شده و بیش از ۵۹۵ هزار نفر به دلیل سرطان جان خود را از دست داده‌اند.

با توجه به اینکه سرطان به طور فزاینده‌ای در برابر درمان‌های موجود مقاوم شده نیاز شدیدی وجود دارد تا به روش‌های جدیدی برای مقابله با این بیماری دست پیدا شود.

گروهی از متخصصان بلژیکی در بررسی جدید دریافتند داروهای CQ و HCQ می‌توانند به مقابله با بیماری سرطان کمک کنند. این دو دارو که برای پیشگیری و درمان مالاریا کاربرد دارند در درمان آرتریت روماتوئید و لوپوس نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین نتایج چندین مطالعه و بررسی‌ حاکی از آن است که این داروها خاصیت ضد سرطانی هم دارند.

در این بازبینی نتایج بیش از ۱۹۰ مطالعه روی نمونه‌های حیوانی و انسانی که با هدف ارزیابی تاثیر CQ و HCQ روی انواع مختلف سرطان انجام گرفته مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مدیکال نیوزتودی، شواهد نشان می‌دهد دو داروی CQ و HCQ در درمان تعدادی از سرطان‌ها از جمله گلیوبلاستوما (کشنده‌ترین سرطان مغز)، سرطان ریه و پانکراس موثر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *